Odhad reálné tržní hodnoty nemovitosti ZDARMA

K čemu potřebuji odhad? Cenu si určím sám.

Nastavení ceny je jedna z nejdůležitějších věcí při prodeji nemovitosti. Špatně nastavená cena dokáže prodej nemovitosti prodloužit o několik měsíců a zároveň se finální prodej uskuteční za nižší cenu je reálná hodnota nemovitosti.

Nastavím nízkou cenu a vyberu kupce co nabídne více.

Příliš nízká cena nemovitosti možná naláká více zájemců, ale ne vždy je více to pravé. Na nízkou cenu se Vám ozve hodně spekulantů, kteří za tím vidí budoucí zisk. Tito lidé Vám vyšší cenu zpravidla nenabídnou. U zájemce, který plánoval koupit Vaši nemovitost pro vlastní bydlení, může toto jednání vyvolat nedůvěru, a proto přistoupí k nákupu jiné nemovitosti. Tímto způsobem můžete přijít o opravdové zájemce, kteří by se Vám ozvali i za vyšší cenu.

Nastavím vyšší cenu. Třeba to prodám za více. Snížit cenu můžu vždy.

Tato je nejčastější chyba prodávajících. Většina prodávajících zkontroluje nabízené nemovitosti v okolí a nastaví cenu o něco vyšší. „Přeci jenom já mám byt hezčí.“ Bohužel z pravidla nabízená cena nemovitosti nebývá ta reálná prodejní cena. Tímto způsobem se Vaše nemovitosti stane dlouhým „ležákem“ na portálech o který nebude zájem. Vy byste koupili byt za více, když se o pár ulic vedle nabízí něco levněji? Já tedy ne. Po delším čase prodávající začne postupně snižovat cenu a desítkách tisíc. Nemovitost se stane velice rychle okoukaná a přestane být zajímavá. Kdo by taky chtěl koupit něco, co se nabízí několik měsíců bez zájmu ostatních? Ve většině případech se nemovitost prodá nakonec pod reálnou tržní hodnotou a velmi dlouhý čas.

Jak určíte cenu a kolik mě to bude stát?

Naše společnosti Vám zajistí nezávislí odhad tržní hodnoty Vaší nemovitosti zcela ZDARMA. Budeme od Vás potřebovat veškeré podrobné informace o nemovitosti a fotodokumentaci. Poté, dle naší letité praxe s prodejem nemovitostí, dokážeme určit reálnou tržní hodnotu, ověříme pro Vás konkurenční nabídky a zároveň pracujeme se skutečnými daty z katastru nemovitostí, tedy skutečnými prodejními cenami v kupních smlouvách za posledních pár týdnů či měsíců, vedle dat z inzerátů s nabídkovými cenami, které se mohou lišit od reálných cen.

Dále můžete u nás využít online odhad tržní hodnoty zcela zdarma.

Zpět